סודות הנדל"ן | פרק א' | מימון עסקאות נדל"ן באתונה-יוון

ממון לעסקאות נדל"ן הוא אחד הכלים החשובים ביותר שכל משקיע נדל"ן מכיר. זה כלי מאוד פשוט, שבאמצעותו אפשר להגדיל משמעותית את כוח הקניה שלכם. בנוסף לכוח הקניה שגדל, אנו גם מגדילים את התשואה על ההון העצמי, ובכך, מייצרים מכשיר פיננסי מתוחכם שעובד בשבילנו.

רוברט קיוסאקי, מחבר הספר "אבא עשיר אבא עני" התייחס לנושא הזה בספרו והסביר שאם לוקחים הלוואות צריכים לדאוג שמישהו אחר ישלם עבורן. במקרה שלנו, דייר שישכיר מאתנו את הנכס וישלם את ההחזר החודשי עבור ההלוואה שלקחנו.


הצורה הכי טבעית של הלוואה לרכישת נדל"ן נקראת משכנתא, שהיא הלוואה לרכישת דירה. במקרה של רכישת נדל"ן בארץ, אנחנו כמובן נשתמש במשכנתא, שנקבל מאחד מהבנקים המסחריים שפועלים בארץ. בהקשר של יוון ואתונה, המצב הוא שונה, משום שפחות סביר שמשקיע זר יקבל משכנתא אל מול הנכס שהוא רוכש, הן מבנק יווני ובטח לא מבנק מסחרי בארץ (לפחות זה המצב כיום).


איך בכל זאת אפשר לקבל הלוואה כדי לרכוש דירה באתונה?

אל דאגה, ישנן מגוון אפשרויות לקבלת הלוואה ולהשתמש בה לרכישת נדל"ן באתונה וכל זה דרך בנק מסחרי בארץ, תתפלאו, אולי אפילו מהבנק שלכם.


אז איך זה עובד?

נתחיל בהבהרה: כמו כל עסק פעיל, בנק צריך להרוויח כסף. את הכסף הזה הוא מרוויח בין היתר מהלוואות שהוא מעניק. הבנק נותן סכום כסף לתקופה מסוימת ומקבל עליו ריבית. יתכן שתופתעו, אבל בנקים מחויבים לעמוד ביעדים של מכירת כסף – דהיינו מכירת הלוואות. כמו שמנהל מכירות בחברת סלולר מחויב לעמוד ביעדים מסוימים, כך גם הבנק, ולכן אני רוצה שתבינו מכאן והלאה, שהבנק לא עושה לכם טובה שהוא נותן לכם כסף, אתם עושים לו טובה. כל בנק מסחרי בארץ יהיה מוכן להציע לכם שלל סוגי הלוואות, במסלולים שונים המשתנים זה מזה בגובה הסכום, תקופת ההלוואה, ריביות ועוד.

איזה מסלולים הבנקים בארץ מציעים? איזה מסלול מומלץ לרכישת דירה באתונה?

אז כפי שכבר הבנתם, לבנק יש אינטרס גדול להלוות לכם כסף. וכל שנותר הוא למצוא את הבנק שמלווה את הכסף בתנאים הכי נוחים ובמסלול הכי נכון לרכישת הדירה שלכם באתונה. לשמחתכם, הצוות של ביתא-נדל"ן, בשיתוף עם יועץ המשכנתאות אריאל וידר, חסך עבורכם את המטלה הקשה והמייגעת של ליצור קשר עם כל הבנקים ולקבל את כל המסלולים ולהשוות ביניהם.

תרשו לי להציג בפניכם את המסלולים הכי משתלמים שקיימים כיום בשוק (נכון לרגע כתיבת המאמר):


1- הלוואת סטודנט

מסלול זה אפשרי רק לבעלי תעודת סטודנט. כיום לרוב הבנקים ישנם מסלולי סטודנט להציע.

לרוב התנאים יהיו זהים בין הבנקים:

מסלול: 50-90 אלף ₪ | ריבית: פריים + 0.5% | תקופה: 36-96 חודשים


2- הלוואה לכל מטרה

הלוואה לכל מטרה כשמה כן היא. הבנק מוכן להלוות לכם כסף לכל מטרה שלא תהיה. אפילו לרכישה של דירה באתונה. התנאים הכי טובים כיום להלוואה מהסוג הזה הם:

מסלול א': 30 אלף ₪ | ריבית: פריים + 0% | תקופה: 36 חודשים

מסלול ב': 100 אלף ₪ | ריבית: פריים + 1% | תקופה: 144 חודשים

מסלול ג': 150 אלף ₪ | ריבית: פריים + 1.5% | תקופה: 180 חודשים


מסלול נוסף, שרלוונטי אך ורק עבור בעלי דירה בארץ:

3- מחזור משכנתא

מסלול זה מתאים לבעלי נכס בארץ. לרוב במסלול זה, סכום ההלוואה שנוכל לקבל יהיה הגבוה ביותר, ויכול להגיע גם עד 50% משווי הנכס שבבעלותנו. לדוגמא אם בבעלותי נכס בשווי 1 מיליון ₪ אז יש באפשרותי במצב האופטימלי לקבל גם עד 500 אלף ₪. במסלול זה אין כלל אצבע לגבי גובה הריביות ותקופת ההלוואה. זה מאוד תלוי בשווי הנכס, האם המשכנתא כבר נפרעה במלואה או לא, מה גיל בעל הנכס ועוד.


אינני רשאי לפרסם כאן את שמות הבנקים שמציעים את המסלולים הללו, אך אני יכול להבטיח לכם שכל מי שיפנה אלינו יקבל את שמותיהם ויותר מזה יהיה זכאי, לשיחת ייעוץ חינם עם יועץ המשכנתאות שלנו אריאל וידר, בה תקבלו את כל האינפורמציה והמלצה על המסלול שהכי מתאים לכם.


חשוב מאוד להבין! לקיחת הלוואה היא אכן כלי מאוד שימושי ויעיל כשרוכשים נדל"ן, אך אין לראות במאמר זה המלצה או הצעה ללקיחת הלוואה. כל אחד ואחת מכם שמעוניינים לקחת הלוואה צריכים לעשות זאת בכובד ראש, ולהתייעץ עם מומחים בתחום.דוגמא ללקוח שלנו שרכש דירה באתונה באמצעות מימון מבנק מסחרי בארץ:

לסיכום, נשתף אתכם בדוגמא חיה מלקוח שלנו שרכש דירה לא מזמן ולקח הלוואה מבנק מסחרי בארץ לטובת מימון הנכס באתונה:

ללקוח היו 200,000 ₪, להלן ההון-העצמי שיש ברשותו, והדירה שהוא רצה לרכוש עלתה 300,000 ₪. מכאן שחסר לו עוד 100,000 ₪ כדי להשלים את ההון העצמי הדרוש לביצוע העסקה. התוכנית העסקית שבנינו יחד עם הלקוח, היא לרכוש את הנכס ב-300,000 ₪ ולהשכירו ב-1,800 ₪ לחודש. על פניו, עסקה שמניבה תשואה יפה מאוד של 7.2%. עכשיו כשאנחנו מנתחים את המסלול הנכון ביותר עבורנו לרכישת נכס, חשוב מאוד להבין את כושר ההחזר החודשי שנוכל לעמוד בו, ומכאן, חשוב שנבין בדיוק את גובה דמי השכירות הצפויים מהנכס שנרכוש. לאחר משא ומתן מול הבנק, הלקוח הצליח לקבל הלוואה מצוינת של 100,000 ₪, לתקופה של 120 חודשים בריבית של פריים + 1%. גובה ההחזר החודשי שנקבע ללקוח הוא 855 ₪ בחודש. מכאן ניתן להסיק, שאם דמי השכירות מהנכס עומדים על 1,800 ₪ וגובה ההחזר החודשי לבנק עומד על 855 ₪, נשאר ללקוח בכיס 945 ₪ נקי כל חודש! אני אתן לכם תזכורת קטנה, בתחילת המאמר התייחסתי לעובדה שהלוואה מאפשרת לנו להגדיל את התשואה על ההון עצמי, ולכן בעסקה הזאת, בזכות ההלוואה, הלקוח הצליח לייצר לעצמו תשואה של כמעט 11% על ההון העצמי!

באמצעות תכנון פיננסי נכון, כל אחד ואחת מכם יכול להיות בעלים של דירה באתונה, לא צריך להיות עשירים כדי לקנות נכס באתונה. אך אם זאת, אין קסמים, צריך מינימום הון עצמי של סביב ה-100-200 אלף ₪ כדי להצליח לרכוש דירה.
לסיום, כפי שכבר ציינתי מספר פעמים, אנחנו מזמינים אתכם להיות בקשר איתנו ולשמוע עוד על אפשרויות המימון השונות וכמובן להתייעץ בחינם עם אריאל וידר שעובד איתנו בשיתוף פעולה הדוק ומלווה את לקוחותינו בתהליכים מול הבנקים השונים.


מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה, צוות ביתא נדל"ן – הבית שלך להשקעות נדל"ן ביוון


203 צפיות0 תגובות